25. 6. 2018 - Stanování

Vranovice – Břasy - 15. oddělení

Stanování

V pondělí se 12-ti členná skupinka 15. oddělení vypravila na rekreaci pod stany. V dopoledních hodinách nás řidič odvezl do Vranovic na Pohádkový statek, kde bylo pro nás na celý týden připravené zázemí. Po příjezdu jsme si postavili stany. Po celou naší dovolenou jsme měli za sousedky zvědavé kameronské ovce, které byly nejspokojenější, když jim někdo drbal kožich. Když byly stany postavené, šli jsme s majitelem statku na místní rybník chytat ryby. Během pár minut jsme chytili krásného Amura. Pak jsme začali pomalu chystat večeři. Připravili jsme dřevo na oheň a nakrájeli buřty. Večeře z ohně neměla chybu. Byl krásný večer, a proto jsme seděli venku až do tmy. Po celou dobu nám na harmoniku hrál Petr Mikeš.

Úterní ráno jsme začali snídaní v trávě. Chleba s pomazánkou a teplý čaj nás nastartoval na poznávání okolí. Když jsme byli všichni najedeni, vyrazili jsme se podívat do Darovanského Dvora. Ten je známý velkým resortem golfového  hřiště. Měli jsme možnost vidět, jak hrají opravdový profící  ale i začátečníky. Další naší zastávkou byl přívoz Darová. Tento přívoz funguje hlavně pro přepravu aut přes řeku Berounku. Celá naše skupinka se povozila po řece. Když jsme přijeli na druhý břeh, zrovna přijelo auto, které potřebovalo převézt na druhou stranu. Tak cesta zpáteční byla zpestřená. Při zpáteční na cestě na statek jsme se zastavili u skály, která lemuje břeh Berounky a u vodopádu Dírka.  Když jsme dorazili zpět na statek dali jsme si zaslouženou kávu a pozdní oběd. Po malém relaxu jsme si udělali prohlídku Pohádkového statku. Pohádková stodola byla plná nadpřirozených bytostí jako je například Děd Maróz, Smolíček Pacholíček, Leontýnka, Vlk co sežral Karkulku a mnoho dalších strašidel. Mohli jsme si vyzkoušet, jak se sekala tráva se starou sekačkou bez pohonu a krmení ovcí. Večer jsme opět poseděli u harmoniky.

Ve středu brzo ráno se skupinka hochů tanečního kroužku vypravila do Klatov. Jeli jsme autobusem do Plzně a z Plzně vlakem do Klatov kde na nás čekal náš řidič, který nás dovezl na akci „Na jedné lodi“. I tady byl připravený program, vidět jsme mohli řadu tanečních a hudebních vystoupení. Po celou dobu jsme si mohli zkusit střílení na bránu anebo, jaké je to pro člověka na vozíčku.  Druhá skupina ve Vranovicích vyrazila do nedalekého městečka Břasy na oběd a na prohlídku města. V podvečerních hodinách jsme se všichni sešli na statku u kávy. Večer jsme si zpestřili sportovními disciplínami. Odvážlivci si mohli vyzkoušet chůzi na chůdách nebo na špalkách. Ostatní si zas vyzkoušeli hod na terč, lezení po žebříku, točení obručí atd. Po náročném dni jsme si šli lehnout o něco dřív než předešlé dny. V noci se pokazilo počasí a tak pro nás začala bojová akce. Jelikož se zvedl silný vítr museli jsme se ze stanů přemístit do pohádkového divadla, kde jsme byli všichni v bezpečí.

Čtvrtek nám začal deštivě, snídaně proběhla též v pohádkovém divadle.  V dopoledních hodinách se počasí udobřilo a tak jsme vyrazili do Břas na oběd do restaurace Tankovna Triana. Měli jsme naplánovaný ještě výšlap na rozhlednu, ale počasí opět nepřálo a tak jsme si nakopupili potraviny na další den a šli zpět do Vranovic do tepla. Při cestě jsme udělali  ještě jednu zastávku u krásného jezera který byl zdobený lekníny.  Když jsme dorazili na statek byli jsme promoklý na kost. Jako odměnu jsme si udělali kávičku a zmrzlinový pohár. Byl to náš poslední večer a majitel statku nám večer zpříjemnil promítáním filmu. Sousedka co bydlí vedle statku si nás oblíbila na tolik, že přišla posedět s námi.  A Na rozloučenou přinesla buchty. Poslední noc jsme kvůli mokru a zimě spali opět v divadle.

A přišel náš poslední den pobytu. Po snídani jsme po sobě uklidili,  zabalili  si osobní věci a složili stany. Čekala nás poslední procházka do Břas na oběd. Když jsme se vrátili, naložili jsme vše do Forda a vyrazili k domovu. Celý pobyt byl plný smíchu a spokojenosti. Těšíme se na další takto povedený pobyt pod stany.

Zapsala: Korčíková Radka

KONTAKTY

email
Ředitelka
Ing. Kateřina Šimková
email
Ekonomka – zástupce
Ing. Ivana Vyhnalová
email
Sociální pracovník
Danuše Jáchymová
email
Úsek soc. zdravotní
Radka Švecová
email
Úsek soc. aktivizační
Jana Matulová
email
Stravovací úsek
Pavla Nová

DOMOV PRO OSOBY SE ZDRAVOTNÍM POSTIŽENÍM

Příspěvková organizace (IČ 49207300), Bystřice nad Úhlavou 44, 340 22 Nýrsko, okres Klatovy, Plzeňský kraj, Česká republika.

Telefonní ústředna: +420 376 571 270, případně +420 376 571 763mobil: +420 774 707 716